Вічність та актуальність сакрального мистецтва

Слава Ісусу Христу!

Те, що прийнято називати європейською культурою,  започаткувавшись на ґрунті античного міфу, зросло та набуло свого кшталту в християнському середовищі. Більш того, культура Європи пройшла через призму тотального теоцентризму, залишивши по собі крихти світських пам’яток культури в порівнянні з незліченними шедеврами справ людських рук, які возвеличували та прославляли собою Бога. Доба Середньовіччя давно промайнула, але захоплення вічним та незмінним буде тривати, поки буде цей світ. Сакральне мистецтво виражає собою щось значно глибинне, ніж є по формі. Будучи по суті христоцентричне, в усьому відсилаючись до Ісуса Христа,  воно несе у собі відповіді на ті запити, що людство скеровує до предвічного Логосу.

У цьому блозі разом з вами постараємось оглянути різні прояви людського духу, захопленого думкою про Бога. Звісно, що найчисленнішими роботами, представленими тут, будуть роботи малярства і скульптури. Але не оминемо увагою архітектуру, сакральну музику, прикладні мистецтва та релігійні фільми. Для тих, хто цікавиться теоретичною стороною, буду поповнювати цікавими працями на дану тему нашу бібліотеку. З усіма пропозиціями та побажаннями пишіть на e-mail: kulvit@gmail.com

Автор

 

Тайная Вечеря

Воскресіння Тайна Вечеря Моцарт, «Реквієм»

el greco

st. joseph

Вознесение

х/ф «Ель Греко» Св. Йоан, Обручник Марії Вознесіння


Gabriel Faure — Requiem

Реквієм Габріеля Форе захоплює своєю піднесенністю та урочистістю. І це не є музика земних дітей, що оплакують смертну участь свого співбрата, але небесний спів ангелів, які вітають душу, яка щойно народжується для неба — настільки тендітно і, практично, без трагізму звучить музика французького композитора. Ось як каже про «Реквієм» Форе музичний теоретик Борис Тараканов: «Реквием Габриеля Форе, пожалуй, единственное сочинение «заупокойного жанра», которое не акцентирует внимание слушателя на идее смерти и сценах Страшного Суда, как это было, скажем, у Моцарта, Верди и Берлиоза — мрачные пророчества этих произведений Форе, как известно, не любил. Вот он и решил создать Реквием, где основной идеей была бы не смерть, а Вера, Покой, Мир и Любовь, а образ смерти воспринимался бы, как долгожданное избавление, переход к тем самым высшим сферам, о которых грезят философы всех времён и народов.»

MUSICA SACRUM — Gabriel Faure  Requiem

01. Introit et Kyrie

02. Offertoire

03. Sanctus

04. Pie Jesu

05. Agnus Dei

06. Libera me

07. In Paradisum

08. Cantique de Jean Racine

Скачати/Download(37,5 mb)

N.B. Аби скачати безкоштовно, необхідно вибрати варіант безGoldАккаунта

Ель Греко / El Greco

Рік випуску: 2007
Країна
: Греція, Іспанія
Жанр: біографічний, драма
Тривалість
: 1:51:27
Переклад: Професійний (багатоголосний, закадровий)
Субтитри: нема
Режисер: Янніс Смарагдіс \ Yannis Smaragdis
В ролях: Nick Ashdon, Juan Diego Botto, Laia Marull, Lakis Lazopoulos, Dimitra Matsouka, Sotiris Moustakas, Dina Konsta, Giorgos Hristodoulou, Dimitris Kalivokas, Yorgos Charalabidis
Опис:  Епічна історія життя відомого художника і борця за свободу 16 сторіччя Доменікоса Теотокопулоса, більш відомого як Эль Греко.Він не залишив після себе учнів, не створив власної школи і не долучився до жодного з художніх напрямів того часу. Його мистецтво було не тільки ширше меж будь-якої національної традиції, але й набагато випередило свій час. Уродженець острова Крит, Домінікос Теотокопулос отримав прізвисько Грек. Саме під цим ім’ям він і ввійшов в історію мистецтва.
Утікши від судових тяжб з Криту, удожник багато років пропрацював в Італії, а пізніше осів в Іспанії, в Толедо. Про його життя відомо дуже мало, не збереглося жодного достовірного автопортрету, зникла могила з його останками, давно зруйнований палац маркіза де Віл’єни, де він жив. Та й сама творчість толедського майстра перебувало в забутті до початку ХХ сторіччя. Але час зберіг саме головне — його картини.
Якість: DVDRip
Формат: AVI
Відео кодек: MPEG4
Аудіо кодек: MP3
Відео: XVID 672×368 25.00fps 1372 kbit/s
Аудіо: Dolby AC3 48000Hz 6ch 384Kbps

Скачати на Deposit Files

Де йдеш? / Камо грядеши? / Quo Vadis?

Рік випуску: 2001
Країна
: США, Польща
Жанр: драма
Тривалість
: 2:10:00
Переклад: Професійний (багатоголосний, закадровий)
Субтитри: нема
Режисер: Єжи Кавалерович \ Erzy Cawalerowicz
В ролях: Pawel Delag, Magdalena Mielcarz, Boguslaw Linda, Michal Bajor, Jerzy Trela, Franciszek Pieczka, Krzysztof Majchrzak, Rafal Kubacki, Andrzej Tomecki, Jerzy Nowak, Zbigniew Walerys, Agnieszka Wagner, Malgorzata Pieczynska, Marta Piechowiak, Danuta Stenka.
Опис: Дія фільму відбувається за часів римського імператора Нерона, 63—66 рр. н. е. Саме в цей час з’являються перші історичні свідоцтва поширення християнства, які пов’язані з перебуванням у Римі і мученицькою смертю апостолів Петра і Павла.
На троні Нерон — вбивця, комедіант, підпалювач. Показана трагедія перших християн, яких обвинуватили в підпалі Риму, 64 г. н. э. Їх розпинали на хрестах, обливали палаючою смолою, кидали в клітки до диких тварин, перетворювали у «живі смолоскипи».
Якість: DVDRip
Формат: AVI
Відео кодек: DivX
Аудіо кодек: MP3
Відео: DivX 3 512×288 25.00fps 682 Kbps 24 bit/pixel
Аудіо: MPEG Audio Layer 3 22050Hz stereo 64Kbps

 

Скачати на Deposit Files

Владика Андрей

Україна (2008)

Жанр: Драма
Режиссер: Олесь Янчук
Актори: Сергій Романюк, Ірина Мак, Лембіт Улфсак, Олег Треповський, Тарас Постніков
Тривалість: 129 хвилин

В основу фільма покладена біографія митрополита Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького, який протистояв репресіям тоталітарних режимів Сталіна та Гітлера шляхом служіння людям, Богу, та вболіваючи за єдність Церкви.

 

 

Скачати на Deposit Files